Atletický přebor v provazech deště

Pamětníci nepamatují, současníci ani nemohou, ale takové mizerné počasí se na Atleťák nesešlo snad nikdy. Vytrvalý déšť s pouze několika krátkými přestávkami, chladno lehce nad deset stupňů, sluníčko ani v náznacích… prostě hnus.

Přesto to byla radostná sobota, podpořená dobrou partou, kvalitními výkony a výsledky. Navzdory dešti, zimě a nepohodě se nás sešlo sice málo, ale ostatních možná ještě méně. Mnohé opory zůstaly doma, nebo dotyční nemohli, nebo prostě nepřišli – ale… světe div se, vstali noví bojovníci a výborní atleti..kdo by to byl do nich řekl, jaké máme v přístavu borce. Začněme ale od začátku.

Čest vlčat hájili a do boje o pohár nastoupili Zajda, Ježek, Křeček a Fanda. A v kategorii Picmoňů Péťa Kapec. Za světlušky závodila Hvězda a Natálka. Veliké ambice jsme neměli, ale … nikdo nic nevzdal, nevypustil, bojovalo se o každý metr, centimetr, vteřinku i desetinku.

(musím sehnat lepší fotky, tak letěly, že je mám mázlý…)

A je třeba pochválit neskutečně výtečné výkony právě Natálky (3 x 1. místo a jednou 2. msto) a zisk 42 bodů, Hvězda zabojovala a i když nejmladší v kategorii 2009-2010, přidala 14 bodů a výsledkem bylo skvělé a historické třetí místo na bedně mezi roji světlušek !!!

A kluci vyloženi jeli! Ježek 2 x druhý, 2x třetí, Zajda druhý, dvakrát třetí a jednou čtvrtý,

Křeček přidal body v hodu míčkem a spolu s Fandou všichni přihodili dalších vítězných 7 bodů ve stafetě.

Celkem 79 bodů a vypadalo to taky na třetí místo, ale protože Péťa Kapec

přidal v Picmoních dalších 12 bodů, dostali se kluci na stříbrnou příčku za suverenními domácími vlčaty.

Takže za dopoledne spousta umístění na bedně a oba oddíly na nejvyšších příčkách, veliká radost a skvělá reprezentace přístavu!

V poledne došli skauti, doufal jsem v celou řadu opor jako Foxík, Messi, Vosák, Sysel… ale asi se lekli deště,

holky se bohužel sešly jen ve třech a tak podobně jako ve světluškách ani ve skautkách se nedala sestavit soutěžní štafeta.  Přesto trio Šipka, Speedy, Užovka bojovalo a Speedy dokonce utrhla i jedno dělené třetí místo, jinak se jim dařilo posbírat 53 bodů za čtvrtá až devátá místa, ale nečekali jsme zázrak.

Nicméně ten přišel. I když jen ve třech a ve dvou kategoriích bez závodnic a bez bodů ze štafety, vyrovnané výkony stačily na druhé místo a skautky tak skončily stejně jako vlčata, stříbrný pohár je doma!!! ani tomu nemohly uvěřit.

Ve skautech v ročníku 2003-2004 hájil pozice pouze Kapr, 2005-2006 Šotek, Bolen, Rohlík a v nejmladších 2007-2008 jen Aladin a Hvězdář. Se šesti skauty se taky nedaly čekat zázraky, ale pršelo nám vodácké štěstí…. a kluci se kousli !!!

Neskutečné výkony Kapra (3 x druhý, jednou třetí a s bodíkem z granátu) přinesly 20 bodů,

trojici ve střední kategorii táhl zejména běžecky Bolen (první a druhé místo), přidal ještě druhé místo ve skoku a body v kouli i granátu,

ale tam se blýskl zase Rohlík a v obou dal bronz, navíc bodoval i v obou bězích.

(tady mi utekl úplně ze záběru – moc rychlý)

Přispěl i Šotek stabilním sběrem bodů ze čtvrtých a pátých míst. A na štafetu se k nim přidal mladší Hvězdář a brali jsme i jisté body z prvního místa ze 4 x 250m!

Celkem 50 bodů jen z této kategorie. A nejlepší nakonec – neskutečný progres oproti loňsku udělali Hvězdář i Aladin. Hvězdář třikrát první a jednou šestý

a Aladin historicky první podium za třetí místo na 250m a třikrát páté místo a dohromady sebrali 32 bodů.

A když se to sečetlo a podtrhlo, tak to dalo 102 celkem!

Vyhlášení už bylo uvnitř výrazně po páté hodině a k mému překvapení a velké radosti si nás nechali nakonec, kluci to vyhráli a tak se putovní pohár po 24 hodinách, kdy jsem ho sundal z krbu, stěhuje zase nazpátek i pro příští rok!

Beztak mu to tam sluší nejvíc. A ty malé nám zůstanou!

Podotýkám, že celou tu dobu více či méně lilo, ale ti co přišli, ukázali, že za něco stojí!

A na závěr, za největší úspěch považuju organizační zajištění, které navzdory dešti a zimě zajistilo, že závody proběhly zdárně.

Díky Figymu a jeho týmu za vytrvalost s pořádáním akcí – bez podobných by skaut nebyl tak zážitkový !!!

Za mě osobně – „Hluboké koření !!“

Sepsal zmrzlý reportér Džin

You may also like...

Napsat komentář