Nádherný den na Orlici

Při krásném dni se nám sobota podařila, kdy naši skauti zabojovali na Orlickém pětitratlonu.

V jubilejním desátém ročníku jsme se zúčastnili ve skromné sestavě, ve skautském věku se čtyřmi, vlčáckém v šesti a se Šipkou za Sedmnáctku.

A tak jsme postavili skautskou posádku se strategií WIN a vlčata se strategií „naber zkušenost“. Musím pochválit všechny, na disciplínách se opravdu všichni snažili, zvládli štafetu, provazové překážky, šplhání, nošení…. byla to zase taková sobota, kdy máte z toho všeho úsilí radost 🙂 A zejména proto, že máme fajn kluky v oddíle (i Šipku, to beztak polokluka) , co je to baví a jezdí rádi kdekam 🙂

Ve vlčatech se nám povedli a závodili: Aladin, Ježek, Křeček, Lodník, Fanda, pilotovala Medůzka.

Ve skautech se poprali s mnohem nadupanějšími posádkami: Vosák, Šotek, Rohlík, Piloun, Hvězdář. Je tedy fakt, že když jsem viděl na posledním úseku štafety na kánoi rvát Vosáka na kormidle a neskutečnou frekvenci na háku u Šotka….tedy… něco takového jsem dlouho neviděl, tak jsem začal věřit v bednu, ale kluci ještě mají dva tři roky v této kategorii před sebou. A konkurence byla tvrdá.

Je škoda, že z holek byla pouze Šipka, ale ta si zazávodila s Vyškovem a neudělala s nimi žádnou ostudu, naopak.

A výsledky? No… vlčata jela pro zkušenost… 11. místo ze 16 není ostuda a u skautů v tuhé konkurenci čahounů, kdy snad pouze Vosák, může výškou, rameny a počtem uhráků konkurovat nabušeným posádkám jiných přístavů, jsme napjatě čekali na vyhlašování výsledků (a to někteří z konkurentů brali carbonová pádla) . Z osmi posádek skautů (tedy nejprestižnější kategorie) se ale postupně snižoval počet nepřečtených, a když přečetli na třetím i druhém místě posádky z Hradce, zbývalo již pouze jméno z nejkrásnějších:

Přístav „Sedmička“ Pardubice. Pohár je doma!

Škoda, že nejelo o trochu víc holek a zejména žabiček, určitě by to taky na diplom bylo, příště to namotivujeme, aby to i u holek cinkalo.

Akce byla podpořena z dotačního titulu města Pardubic „Program podpory volného času“

pce_konik

 

 

You may also like...

Napsat komentář