Odpovědnost začíná u každého

Vážení rodiče, plavčíci, plavčice a jiní návštěvníci stránek či přístavu.

Počínaje od roku 2020 se budeme snažit v přístavu rozšířit pocit odpovědnosti nás všech za stav životního prostředí, společnosti a obecně za okolí v němž žijeme a vychováváme sebe a ostatní. Proto spouštíme a budeme aktivně prosazovat novou akci s dlouhodobým trváním, která bude zaměřena na zlepšování stavu světa, ke kterému můžeme malou, ale nikoliv nepodstatnou částí přispět.

Jako první krok jsme již před lety zavedli do klubovny odpadní třídící kontejnery (abychom všechno jen neproháněli kamny nebo nesypali do popelnice). Musím říci, že to je úspěšná věc, myslím, že třídíme odpovědně a zvykli jsme si na to – věřím, že toto je normální pro většinu rodin a děkujeme za to.

 

Nyní přicházíme s dalším počinem. Na akcích přístavu se budeme snažit (nechceme nic nakazovat – myslíme si, že odpovědnost nelze vynutit, musíme se k ní provychovat).. tedy budeme se snažit omezit jednorázové obaly. O co konkrétně nám jde. Omezit používání jednorázových plastových pytlíků, PET lahví, igelitek, kelímků atd. Tuto iniciativu už jsme zahájili nákupem kovových misek a příborů, nashromážděním keramických hrnků a sklenic, takže na našich akcích již nepoužíváme plastové kelímky, příbory (zejména ne lžičky z NDR), misky apod.

 

Naší snahou bude odnést si z akce vše co si tam přinesu (pochopitelně jídlo a pití bude lepší využít), tedy zejména obaly navrátit k dalšímu využití.

Děkujeme, že nám s touto iniciativou budete rádi pomáhat !