Pravidelné akce

Přístav pořádá během roku řadu akcí, které se každý rok opakují a mají pevný či skoro pevný termín.

Zde představujeme opakující se činnosti s cílem přiblížit je a upozornit na jejich termíny. Protože ne všechny akce mají pevně stanovené dny pořádání, je pro přesnější orientaci vždy vydáván program na nejbližší měsíc/měsíce, který je uveřejněn ve střediskovém časopise HROŽRAMROVO, vývěskách ve městě i zde na internetových stránkách přístavu.

Leden Pražská strašidla

V první polovině ledna (obvykle druhou lednovou sobotu) se v Praze koná soutěž na Starém městě, kde se pohybují známá pražská strašidla, která děti hledají pomocí šifer. Akci pojímáme jako celodenní s odjezdem dopoledne a pozdním příjezdem po 21 h. Na akci potřebujeme jídlo na celý den, papír, tužku, rychlé nohy a bystrou hlavu.

Leden Bruslení

Jakmile zamrzne, sejdeme se v jedné ze sobot a už to mastíme na Maťáku nebo Číčáku. Když nezamrzá, snažíme se o pronájem haly – aspoň na hodinku

Únor Víkend na horách

V závislosti na době jarních prázdnin se snažíme nalézt termín pro uspořádání víkendu na horách. Zatím se nám opakovaně podařilo zajet na chatu Vodomilka do Pece pod Sněžkou. Vybavení je podle aktuální sněhové situace. Kdo umí na běžkách, bere běžky. Ostatní saně.

Březen Skautský ples

Na začátku března (no někdy koncem února) se koná skautský nekuřácký ples, na který mají přístup i rodiče. Lístky je však třeba zamluvit a zaplatit předem obvykle již na vánoční besídce.

Březen Sjíždění Doubravy

Poslední víkend v březnu se pouští voda z Pařížovské přehrady a otvírá se řeka Doubrava. Končí se až v Ronově nad Doubravou. Na tuto akci je vhodnější obléci se profesionálněji, jednak je to trochu divočejší a obvykle není úplné parno.

Duben První plavba

První popř. druhá dubnová sobota je ve znamení odemykání naší mateřské řeky Chrudimky. Vyplouváme z Chrudimi – Pumberk  a po 16 km končíme kolem 16h. (záleží jak to teče) až v přístavu u klubovny. Akce je spojená s čištěním řeky, křtem nováčků i opékáním buřtů při zastávce v Žižíně.

Duben PRE-SKARE

Je otevíráním plachtařské sezony na základně na Seči a zároveň tréninkem posádek na akci SKARE. V druhé polovině jedeme na celý víkend od pátku do neděle. Spíme na základně, kde i vaříme, s sebou se berou věci na vodu, spacák.

Květen SKARE

O květnových svátcích jsou vždy pořádány závody v plachtění, obvykle na naší základně na Seči. Jedná se o prodloužený víkend (využívá se obvykle svátku 1. Května, kdy řada škol má ředitelské dny). Opět spacáky, stany a věci na vodu.

Červen Brigáda

Naše základna na Seči potřebuje před prázdninami vždy nějakou údržbu, proto rádi uvítáme i rodiče s pomocí na této akci, alespoň uvidí, kde se koná tábor a v jakých luxusních podmínkách.

Červenec Tábor

Pořádáme stálý tábor na základně Seč, více vždy na samostatné stránce o táboru.

Srpen Putovní tábor

Stálý tábor je krásný, ale opravdový zážitek z putování a poznávání zažijete při cestování, proto se snažíme alespoň na prodloužený týden každý rok zorganizovat i tábor putovní. Jezdíme české i polské řeky, uspořádali jsme i několik plachetních táborů. Více vždy na samostatné stránce webu.

Září Viking Race

Obvykle druhý víkend v září jedeme na krajské vícebojové závody pořádané Oldou (krajský kapitán vodních skautů) a přístavem v Třebové na přehradě Křetinka u Letovic. Závodí se v plachtění, uzlování, střelbě z luku a rychlostní pádlování.

Září 3 jezy

Vždy poslední víkend v září se konají závody (mistrovství republiky vodních skautů České republiky v pádlování) na řece Vltavě – v Praze. Jezdíme zpravidla od pátku do neděle a připravujeme ještě další program v ulicích Prahy.

Říjen Noční plavba

Koná se v pátek v září či říjnu, sjíždí se řeka Labe z Opatovic (ale spíš níž) až ke klubovně. Spí se v klubovně. Rozcházíme se v sobotu dopoledne tak, aby každý stihl oběd.

Říjen Atletický přebor

Obvykle první sobota v říjnu je v Pardubicích určena atletickému soutěžení mezi všemi skauty z Pardubického kraje.

Říjen Vavřinecký potok

Druhý víkend v říjnu se na Kutnohorsku vypouští Vavřinecký rybník a my na této divoké vodě plujeme patnáct kilometrů. Na tuto akci je vhodnější obléci se profesionálněji, jednak je to trochu divočejší a obvykle není úplné parno.

Říjen Brigáda

Základna na Seči potřebuje před zimou poklidit, prořezat, sem tam něco opravit či vymalovat , proto rádi uvítáme i rodiče s pomocí na této akci.

Listopad Zlatá vlaštovka

První schůzku v listopadu již 20 let pořádáme závod o Zlatou vlaštovku (platí pro 7. a 12. oddíl)

Listopad Ďábelský sedmiboj

Již 20 let pořádáme jednoduchou soutěž pro všechny generace. Soutěží se v sedmi disciplínách: pití, pojídání tatranek, hoření sirky, průlez papírem, hod špejlí, běh slepičí chůzí a odhad dvou minut. Obvykle v páteční večer.

Listopad Poslední plavba

V prvních víkendech listopadu probíhá pod taktovkou postupně všech oddílů „zavírání“ vody. Opět na lodě nasedáme až na jaře. Akce je spojená s přespáním v klubovně, hrami, pouštěním osvětlených plavidel a promítáním fotek z táborů.

Listopad Zlatá želva

Tradiční závod o nejpomalejšího jezdce na překážkové trati. Jezdí se na kole všech značek a typů.

Prosinec Výlet do Krkonoš

Každý rok se snažíme chytit první sníh na víkendu ve Špindlerově mlýně. Od pátku odjíždíme na chatu, kterou si celou pronajmeme a přijíždíme domů až v neděli večer. Vybavení je podle aktuální sněhové situace. Výlet po hřebenech zakončujeme sjezdem na pekáčích a saních (pekáče frčí lépe).

Prosinec Vánoční besídka

Poslední víkend před Vánocemi se konají oddílové vánoční besídky, vždy ve vánočně vyzdobené klubovně provoněné vánočním cukrovím, které si každý donese z domova.

Prosinec Turnaje

Mezi Vánočními svátky se obvykle snažíme uspořádat turnaj v ping-pongu, ne vždy se to povede a turnaj se pak odehraje během ledna či února.