Příměstský tábor 2017

Informace k příměstskému táboru v roce 2017

 

Aktuální informace:

Pátek:

Dnešní den byl den závěrečný. Počasí nám ukázalo, jak vypadá tropický déšť v pralese a že s tím nikdo nic nezmůže. Zůstali jsme tedy v klubovně a hráli hry tam. Po deváté hodině přijel dle dohody kormidelník dračí lodě, kterou jsme měli přes noc přivázanou u našeho přístavu. Loď jsme vylili, děti oblékly do vest a pak je za bubnování kormidelnice Ryšky vyslali na dobrodružnou plavbu po Chrudimce.

Primestak 30Primestak 31

Vrátily se za necelou půl hodinu. Déšť totiž opět zesílil a děti byly trochu mokré. Protože jsem něco takového předpokládali, již jsme měli v klubovně zatopeno a tak ti zmrzlejší se postavili ke kamnům a minutku si zajektali zuby u kamen. Pak už jim bylo teplo a mohli jsme dál pokračovat ve hrách v klubovně.

Primestak 32Primestak 33

Naštěstí klubovna je přizpůsobena hrubšímu zacházení plavčíků a tak vydržela celodenní hry bez větší újmy. Nejvíce se asi všem líbila hra s létajícím talířem. Doufáme, že se všem příměstský tábor z větší části líbil a těšíme se opět na viděnou.

Čtvrtek:

Dnes byl na plánu celodenní výlet po Labi z Dřítče ke klubovně. Odjezd od klubovny se povedl a skupina „autobus“ stihla šestnáctku, která ji odvezla na konečnou do Dřítče. Skupina „tranzit“ měla ještě za úkol vyzvednout ve výrobně u Frenclů v Rábech bagety. Těsně před odjezdem, jsem se chtěl převléci do vodních věcí. Naštěstí mě Digger upozornil, že není společensky vhodné nakráčet do prodejny v plavkách a tak převlečené byly jen děti. Skupina „Ráby“ vyrážela v počtu šesti na kolech, které pak dala do tranzita. Konečně jsme se tedy sešli všichni na čerstvě posekané louce u vstupu do Labe. Rozdali jsme vesty, pádla a vody, rozdělili posádky a vyrazili po proudu směr klubovna.

Primestak 25

První zastávku jsme udělali za Němčicemi na krásně posekané louce u slunečnicového pole. Zde jsme si dali svačinu a zahráli první hru. Děti měly za úkol najít a zapamatovat si postupně šest jazykolamů. Všichni chodily vždy s jedním a ne vždy si ho zapamatovaly, jen Aladin, vždycky přišel se dvěma. Jen poslední jazykolam: „Naše posvíceníčko je ze všech posvíceníček to nejposvíceníčkovatější posvíceníčko.“, ho trochu zarazil a musel se vrátit si ho zopakovat. Následná plavba v teple, se strhala postupně ve dvě vodní bitvy. Tak jsme na oběd přijeli z větší části umytí.

Primestak 26Primestak 27

Oběd jsme dostali u rodičů Kuby a Vojty, kteří nám připravili perfektní zázemí. Vůbec se nám od nich nechtělo a tak jsme závěrečnou část museli trochu spěchat.

Primestak 28Primestak 29

To se nám povedlo až neuvěřitelně dobře a tak nám zbyl ještě čas se vykoupat na molu na Špici. Samozřejmě, že ty slečny, které se na molu právě opalovaly, se po našem příjezdu před našimi bocmany chtěly naparovat. Zábava s plavčíky byla ale pro bocmany lepší a již po třetím hodu s plavčíkem do vody to slečny vzdaly. O půl čtvrté jsme molo opustili a vyrazili směr klubovna a milující náruč rodičů.

Středa:

Dnešní den byl oddychový od pádlování na vodě, ale vodu jsme zkoumali jinak. Zároveň to bylo trochu náročnější pro nás vedoucí a já (Datel) úplně zapomněl fotit. Tak pro dnešek více informací. Ráno děti zjišťovaly délku některých českých řek a města která na nich leží. Pak byly drobné hry (foukaná, hod špejlí, skákání na čas).

Primestak 17Primestak 18

Svačinu jsme měli v devět a pak jsme vyrazili do ekocentra Paleta. Tam nás pustili na zahradu a k novému vodnímu dílu (viz. www.paleta.cz). Zde děti strávily více jak hodinu a stále se jim nechtělo prostor opustit.

Primestak 19Primestak 20Primestak 21Primestak 22

Nakonec jsme je přesvědčili, když zjistili, že k obědu bude „smažák“. Sice jsme se po cestě zdrželi na dětském hřišti, ale nebylo to na dlouho a tak stačilo sýr jen trochu ohřát. V době poledního klidu hráli všichni hru Městečko Palermo a nebýt dalších plánů v programu, hráli bychom to snad až do příchodu rodičů. Vyrazili jsme tedy po poledním klidu na Špici.

Primestak 23Primestak 24

Tam pod pozorným dohledem Asterixe, proběhl zápas v brainboolu. Vítězové i poražení dostali svačinu a šli jsme se vykoupat na molo do Labe. Během pár chvil (zejména díky Lipanovi, Rychlíkovi a Asterixovi) bylo molo celé naše a začaly ty pravé radovánky. Děti se nechaly házet do vody, až nás všechny boleli ruce. No a pak už bylo půl čtvrté a my se zase vydali ke klubovně rozdat děti do náručí rodičů. Ještě před rozchodem jsme napakovali transit pádly a vestami, abychom se zítra ráno nezdržovali nakládáním, neboť ráno nám jede šestnáctka do Dřítče již v 8:30.

Úterý:

Druhý den v úterý jsme se vydali proti proudu řeky k pramenům řeky Amazonky. Na Vinici jsme vyslali posly na vrchol hory, rozhlédnout se po okolí. Děti na Vinici sháněly kartičky s obrázky pralesa. Po krátké svačině jsme vyrazili dál. Byla to cesta jak pralesem, neboť nízké vrbičky, padlý strom přes vodu a mělčiny, byly pro děti podmětné a tak jsme se bavili o anakondách, krokodýlech a dalších zvířatech, které můžeme na naší cestě potkat. Dojeli jsme až před Nemošické stupně, kde děti tvořily kopii šamanské hole. Což se většině povedlo (viz foto).

Primestak 09Primestak 10

Na oběd jsme dojeli k jezu v Nemošicích. Při přípravě na vydávání obědů, si mohly děti prohlédnout raka, který v tůni pod jezem žije. Po příjemném poledním klidu jsme konečně našli pramen řeky Amazonky, který před 17 lety označili čeští vědci jako ten správný. Pro nás to byla tůň pod jezem. Pak už jsme se vydali na zpáteční cestu. Na místě, kde jsme při cestě proti proudu tvořili šamanskou hůl, jsme poděkovali šamanovi tím, že jsme mu postavili 4 pěkné kamenné mohyly.

Primestak 11Primestak 12Primestak 13Primestak 14Primestak 15Primestak 16

Krátká svačina na Vinici a závěrečná vodní bitva před klubovnou, při které se děti konečně pořádně smočily, byly jen příjemným zakončením celého putování.

Pondělí:

Celý příměstský tábor se budeme seznamovat s objevem českých vědců z roku 1698 a 2000 a to pramenem Amazonky.

První den proběhl ve znamení tvorby posádek, balení a výcviku plavčíků na náročnou výpravu „k pramenům řeky Amazonky“. Co jsme vlastně dělali? Seznámení s klubovnou, dále navzájem mezi námi všemi a zahráli jme na Špici pár her. Po vydatném obědě a krátkém odpočinku, se celá flotila vypravila na Vinici k jezu. Voda v Chrudimce u klubovny je tak špinavá, že do ni neskočil ani permanentní „koupač“ Šotek.

Primestak 01Primestak 02Primestak 03Primestak 04Primestak 05Primestak 06Primestak 07Primestak 08

Předem:

Příchod účastníků počítáme každý den od 7:30 do 8:00 hod. Prosíme o dochvilnost, neboť od 8.00 již poběží program. Své dítě si vyzvedněte od 16:00 do 16:15 hod.
Děti budou potřebovat věci na vodu (náhradní oblečení včetně bot – pevná pata a špička, plavky, tričko a ručník, nedoporučují se tepláky, ale hadrové lehké kraťasy), které každý den využijí. Věci jim dejte do podepsané tašky. Suché věci si budou moci nechávat děti v klubovně.
Během dne je zajištěna dopolední svačina, oběd s polévkou a  odpolední svačina. Dále pak bude celý den k dispozici šťáva a za nepříznivého počasí čaj.
V pondělí ráno budeme vybírat potvrzení o bezinfekčnosti a kopii kartičky zdravotní pojišťovny.
Další informace budeme posílat a zveřejňovat průběžně.

 

Vážení rodiče, vážení (ne)členové přístavu. V roce 2017 krom klasického tábora pořádáme již potřetí koncem srpna příměstský tábor s hlavním zázemím v klubovně v termínu:

                        pondělí 28. 8. – pátek 1. 9. Vždy od 7:30 do 16:00 (adresa: Mezi Mosty 135, Pardubice, 53003)

Cena příměstského tábora je 1.300,- Kč pro člena přístavu a 1.500,- Kč pro nečlena. Na druhého sourozence přihlášeného v celém týdenním turnusu se poskytuje sleva 250,- Kč z celkové částky za celý týden. V ceně je zajištění dopolední a odpolední svačiny, oběda a pitného režimu. Náplní budou výlety do okolí po suchu i po vodě, koupání, hry ve městě a přilehlých parcích/lesích, vše ve skautském duchu.

Počet dětí na táboře je omezen počtem 25 účastníků, informujte se raději předem o volné kapacitě na výše uvedeném kontaktu nebo přímo na čísle: 604 318 285. Nahlásit dítě je nutné z důvodu dotace nejpozději 20. května, později je možné přihlásit s příplatkem ve výši ušlé dotace.

Zálohy na tábor ve výši 500,- Kč vybíráme do 30. 6., později již vybíráme pouze celé platby (číslo účtu je: 2500244481/2010, Variabilní symbol: rodné číslo dítěte. Specifický symbol 0817, Zpráva pro příjemce – pro jistotu uveďte přezdívku či jméno, za koho platíte). Pro potvrzení potřebujeme odeslat scan písemné přihlášky na mail: vojtech.cernik@rpicpce.cz, nebo jana.cernikova@rpicpce.cz popřípadě přihlášku odevzdat přímo některému z vedoucích oddílů (znáte-li).

Závazné přihlášky.

Prosím, připište k Potvrzení o bezinfekčnosti případnou adresu a telefonní číslo, kde budete během tábora k zastižení. Také připište případné zdravotní potíže a braní léků.

Děkujeme

Aktuálně nahlášení účastníci (maximální limit 25, víc nedokáže zázemí klubovny snést a vedoucí uhlídat 🙂

Jméno: Záloha Doplatek
1. Šotek   ANO  ANO
2. Šipka   ANO  ANO
3. Aladin  ANO  ANO
4. Šíma  ANO  ANO
5. Jakub M.  ANO  ANO
6. Vojtěch M.  ANO  ANO
7. Štěpán M.  ANO  ANO
8. David B.  ANO  ANO
9. Matyáš B.  ANO  ANO
10. Vojta D.  ANO
11. Matěj D.  ANO
12. Komár  ANO  ANO
13. Daniel D.   ANO  ANO
14. Dino  ANO  ANO
15. Anička M.  ANO  ANO
16. Ondra Š.   ANO  ANO
17. Filip F.
18. Ondra H.   ANO  ANO
19. Tomáš H.   ANO  ANO
20. Idefix.   ANO  ANO
21. Dominik F.
22. Miloš H.
23. Anna G.
24. Michaela G.