Warta 2018

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Putovní tábor – kluci: 14 .7.- 21.7. Warta (Polsko) – kapacita tábora (26/27)

Letošní tábor se vracíme opět do Polska. Naším cílem je poklidná řeka Warta v Polsku. Podobně jako předloni Pilica se jedná 1) o jednu z nejkrásnějších řek v Evropě (krásné písčité pláže a čistá voda) 2) Vodácky nenáročná, i když zajímavá (mělká řeka s písečným dnem, vhodné pro malé děti, koupačka, minimum překážek v řečišti) 3) Jistota dostatku vody (celoročně sjízdná na otevřených lodích pro začátečníky) 4) Opět chceme nabídnout něco nevšedního, vzít děti za hranice všední plavby po přeplněných kempech na dvou sjízdných prázdninových řekách v Česku.

Aktuálně nahlášení účastníci (maximální limit dle počtu míst na lodích – 26, víc nedokážeme naložit):

Jména potvrzených účastníků (mužstva) jsou nyní průběžně doplňována podle potvrzení účasti od rodičů.

Jméno: Záloha Doplatek
1. Datel
2. Džin
3. Tarbínek
4. Digger
5. Candát
6. Kámen
7. Vosák
8. Šotek
9. Aladin
10. Hvězdář
11. Bolen
12. Piloun
13. Pampy
14. Fakír
15. Kapr
16. Sysel
17. Bobeš
18. Foxík
19. Ezop
20. Dominik
21. Kutil
22. Asterix
23. Hornet
24. Lodník
25. Marlin
26. Nemo
27.

Sraz na tábor je v sobotu 14.7. v 9:00 hod u klubovny. Návrat v sobotu ve večerních hodinách odhadujeme cca v 19 hod. V ceně tábora je zahrnuto i cestovní zdravotní pojištění pro Polsko. Je naprosto nezbytné, aby každý měl s sebou tyto doklady: CESTOVNÍ PAS, PRŮKAZ POJIŠTĚNCE, POTVRZENÍ O BEZINFEČNOSTI a kdo má, tak i Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte. Kontrola a vybrání těchto dokladů zdravotníkem tábora proběhnou ještě před odjezdem. Pro přespání je třeba zajistit stany, náš přístavní Coleman, už bohužel po letech začíná protékat, tedy raději nám dejte vědět, kdo má k dispozici kvalitní stan a pro kolik osob . Budeme to zde raději publikovat s předstihem.

Seznam věcí pro pobyt na táboře:

Svačinu, oběd a pití na první den v batůžku, mýdlo, šampon, ručník, zubní pasta, kartáček, toaletní papír, opalovací krém (vyšší faktor), Fenistil, sprej proti klíšťatům, repelent, sluneční brýle, pokrývka hlavy, ponožky, spodní prádlo, plavky, trička, triko s dl. rukávem, šusťáková souprava, teplejší mikina, kalhoty, kraťasy, pláštěnka, Oddílové triko – na cestu, kapesníky, balení papírových kapesníků, utěrka, boty do vody (s pevnou patou, žádné žabky nebo holiny), sportovní boty, sandále, spací pytel, karimatka (nafukovačka), pádlo, plovací vesta (půjčíme), ešus (3 díly), příbor (lžíce), láhev na vodu = 1,5 l, psací potřeby, Lodní deník, KPZ, baterka, svíčky, zápalky, kapesní nůž, uzlovačk,a Junácká stezka – kdo má, kapesné max 50 – 80 PLN, karimatka (křesílko) na sezení venku.

Věci se MUSÍ VEJÍT do uzavíratelné konve, barelu nebo loďáku, poplujeme s věcmi na vodě. Nedávejte s sebou dětem na tábor nic zbytečného, zejména elektroniku (mobily, MP3, digitální hry apod. – hrozí ztracení, namočení, nebo jiná forma destrukce, beztak tam nebude kde nabíjet; při společném pobytu se pravděpodobně nejméně jednou na každou věc šlápne).

Na tábor odjedeme auty, a třebaže se s nimi nevracíme, nebudeme je využívat po celou dobu, předpokládáme, že je odvezeme na polovinu cesty a v půlce týdne s nimi přejedeme do cíle plavby. Na cestu tam si každý vezme pouze batůžek s jídlem na cestu (zabezpečena je až večeře) a oddílové triko. Pokud dítě trpí nevolností, aplikujte před jízdou Kinedryl. Rozpočet tábora ovlivní doprava (řeka je vzdálená cca 400 km), stravování, pojištění (cena bude obsahovat cestovní pojištění pro Polsko) a kempovné (nečekáme, že bude vysoké). Myslíme si, že jsme schopni za rozumných 2.500,- Kč nabídnout 7 dní v zahraničí a to včetně ubytování, stravování, dopravy a pojištění.

Rádi bychom, aby na tábor jeli všichni kluci školního věku, kteří celoročně do oddílu chodí a užili si tuto nenáročnou řeku. Nicméně účast na putovním táboře je limitována omezenou kapacitou našich lodí, proto jsme museli vypsat vážená kritéria (docházka 60% + plnění skautských plavčíků 40%), na základě výpočtu k 31.3. jsme stanovili pořadí v němž jsou kluci na tábor zváni.

Věříme, že to bude pro každého učastníka zážitek, na který budou rádi vzpomínat, proto je prosím podpořte (případně trochu zatlačte) a nevyčleňujte je z kolektivu těch, co pojedou. Případnou nejistotu zda to zvládnou, Vám pomůžeme rádi rozptýlit – stačí se na cokoli zeptat a vysvětlíme vše. Pokud budete mít jakýkoli jiný dotaz, informujte se co nejdříve v době schůzek ve středu nebo telefonicky na číslech: Datel – 604318285 , Džin – 604339581.

 

Pokyny k platbám za jednotlivé tábory

Za jednotlivé tábory vybíráme zálohy v jednotné výši 500,- za osobu a tábor (termín 20.5.). Doplatek pak je vždy třeba uhradit nejpozději do 20.6.2018, dejte nám tímto šanci mít o účastnících jasno s dostatečným předstihem a neřešit platby v týdnu před začátkem, kdy budeme v práci i v přípravách táborů finišovat.

Číslo účtu je: 2500244481/2010. Pro správnou identifikaci platby při odeslání každé platby je třeba zadat následující informace:

1.     Variabilní symbol – uvádějte rodné číslo vašeho dítěte. Toto číslo máme uvedeno v registraci, popřípadě umožní identifikaci dle přihlášky.
2.    Specifický symbol: 0618    (Warta)
3.    Zpráva pro příjemce – pro jistotu uveďte přezdívku či jméno, za koho platíte.

Závazná přihláška

Prosím, připište k Potvrzení o bezinfekčnosti případnou adresu a telefonní číslo, kde budete během tábora k zastižení. Také připište případné zdravotní potíže a braní léků.

Děkujeme