Řeka – kluci – Slovensko 2020Tábor na řece – kluci: 18. – 25.7. Slovensko

Sledujeme vývoj Covid v Čechách, vypadá to, že se vrátíme podle plánu

Očekávaný sobotní příjezd ke klubovně: 16:35 h (budeme průběžně z kabiny upřesňovat podle dopravní situace)

Sobota

15:45 Litomyšl

14- 15 h Oběd Loštice

13:15 Olomouc

11:30 Čadca, bereme šťávu

9:45 opuštíme kemp Gäcel

Vstáváme v sedm třicet, jdeme se balit a o půl deváté jdeme na raňajky do vedlejší restauracie Pod Lipami…. přijde nám vtipné, že kluci nerozumí slovensky.

Odjezd naplánován na 10h.

Oběd v Lošticích.

Pátek

Po večerní návštěvě Neptuna máme nové jméno v seznamu členů oddílu – Mečoun.

Po posledním úseku hry, vzniklo finalní pořadí:

1. Bojový sobi – 19 b

2. Čtvrtá rota – 13,5 b

3. Sojový boby – 9,5 b

Zvonec a vody konec… a začalo pršet… celý týden byla předpověď, že zmokneme, ale na vodě jsme měli jen krásně. S uvázáním poslední lodě už sluníčko nepotřebujeme.

Soutěska před ústím Váhu

Poslední rizikové místo tábora… počet ztrát =0, všichni sjeli!

A zatímco služba maže Majky …

Čtvrtek

Večer za tmy ještě dobývání domorodé hlásky

(obrázky z nočního boje se nedochovaly, pouze ostatky padlých ráno hyzdily krajinu)

Usek Oravske Podzamčie – Gäcel

Středa:

A k večeři trochu masa

Nový kemp na Oravě a výlet na Oravský hrad

Oběd v Popradu

Přejezd na Oravu, jen co posnídáme

Úterý:

Zítra konečně má podle předpovědi být hezky, tak to na 99% pořádně zmoknem. Doposud mělo pršet a bylo parné léto.

A večeře :

A před večeří úsekovka s názvem Průzkum

Večerní fotbálek starý na mladý:

A tak si to dáme ještě jednou, byla to skvělá voda.

Posílíme se a pojedeme.

Pondělí:

Za nami nejlepsi usek, 24 km nadherných Pienin

Nadherne pocasi, sváča a pozdrav rodičům

projedeme celé Pieniny, v kempu neni po vikendu zrovna našlapáno

Nedele: rozjezd na klidnem useku nad Cervenym Klastorem. Voda pěkná, počasí z reklamy.

Dojezd 19:30 – jsme na miste, ztratili jsme jen rýži a čaj

So: 13:30 – nakoupeno, opouštíme Olomouc

15h: jsme na Slovensku

Opatření ke COVID-19: Vzhledem k nepříznivému vývoji nákazy v jižním Polsku jsme rozhodli nejet na Pilicu! Pracujeme nyní s variantou  Slovensko, v případě změny podmínek jsme připraveni se rychle stáhnout do Čech.

Zahraniční variantu považujeme za realizovatelnou pouze, pokud by odjezd nebo návrat nebyl podmíněn testy nebo karanténou.

Letošní tábor se pokusíme odjet na tábor na řece do sousedního Slovenska, konkrétně na řeky pod Tatrami, kde je voda. Tato záložní varianta Slovensko bude zahrnovat Dunajec (2 dny) a Oravu (2dny), plus další výlety na Hron (horní tok), možná i Váh. A pokud ani to nepůjde realizovat, bez nesmyslných testů na vjezdu či výjezdu nebo 14 denní karantény, pojedeme Česko, v každém případě platí, že můžeme vzít i vlčata, která se nebojí 🙂

NA TÁBOR SE PŘIHLAŠUJEME DO 30.6.2020 POMOCÍ ONLINE FORMULÁŘE , zálohy již neplatit, pouze celé platby do 30.6.2020!

Aktuálně nahlášení účastníci (maximální limit dle počtu míst na lodích – 32, víc nedokážeme naložit):

Jméno:
1. Datel
2. Džin
3. Tarbas
4. Ambulák
5. Lišák
6. Digger
7. Kámen
8. Chlup
9.  Vosák
10. Šotek
11. Aladin
12. Rohlík
13. Hvězdář
14. Křeček
15. Bobeš
16. Pampy
17. Idefix
18. Bořek
19. Marlin
20. Lodník
21. Karas
22. Zajda
23. Abrahám
24.

Sraz na tábor je v sobotu 18.7. v 9:00 hod u klubovny. Návrat v sobotu v odpoledních hodinách, odhadujeme cca v 19 hod. V ceně tábora není zahrnuto cestovní zdravotní pojištění pro Slovensko, do ČR nepotřebujeme). Je naprosto nezbytné, aby každý měl s sebou tyto doklady: CESTOVNÍ PAS, PRŮKAZ POJIŠTĚNCE, POTVRZENÍ O BEZINFEČNOSTI  A POSUDEK O ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI DÍTĚTE nejlépe s letošním datem! Kontrola a vybrání těchto dokladů zdravotníkem tábora proběhnou ještě před odjezdem.

Na srazu proběhne bezkontaktní měření teploty, vyhrazujeme si právo nepřijmout dítě se zvýšenou teplotou nebo příznaky onemocnění!

Pro přespání sice máme společný stan, nicméně doporučujeme a budeme organizovat i menší stany pro přespání, přivítáme součinnost rodičů a ochotu obětovat vlastní 🙂 .

Seznam věcí pro pobyt na táboře:

Svačinu, oběd a pití na první den v batůžku
mýdlo, šampon, ručník,zubní pasta, kartáček
toaletní papír, opalovací krém (vyšší faktor), Fenistil, sprej proti klíšťatům, repelent
sluneční brýle, pokrývka hlavy
ponožky, spodní prádlo, plavky
trička, triko s dl. rukávem, šusťáková souprava, teplejší mikina
kalhoty, kraťasy, pláštěnka,
Oddílové triko – na cestu,
kapesníky, balení papírových kapesníků, utěrka,
boty do vody (s pevnou patou, žádné žabky nebo holiny)
sportovní boty, sandále
spací pytel, karimatka
pádlo, plovací vesta (půjčíme),
ešus (3 díly), příbor (lžíce)
láhev na vodu = 1,5 l
psací potřeby, Lodní deník, KPZ, baterka, svíčky, zápalky,
kapesní nůž, uzlovačka
Junácká stezka – kdo má,
kapesné max (25-30 EUR) – oba ověřené kempy mají bufet/recepci, tedy bude i šance peníze utratit (za nanuka nebo žvejku)
karimatka (křesílko) na sezení venku
Mimořádná opatření v souvislosti s COVID-19: do výbavy přidejte dvě textilní roušky, popř. i jednorázové (máte-li); jiná opatření – výbava mohou být ještě doplněna, oficiální metodika MZ zatím není kompletní.

Potvrzení o bezinfekčnosti (znění zahrnující COVID-19)

Věci se MUSÍ VEJÍT do cestovního zavazadla (tedy ne oblíbených 6 igelitek), na vodě však poplujeme jen s věcmi na lehko a bude stačit menší zavazadlo na vodu (lodní pytel, soudek), nebo třeba jeden barel pro 5 kluků. Raději nedávejte s sebou dětem na tábor nic zbytečného, zejména elektroniku (mobily, tablety, digitální foťáky apod. – hrozí ztracení, namočení, nebo jiná forma destrukce; při společném pobytu se pravděpodobně nejméně jednou na každou věc šlápne). Spíme pod stanem, kufr na kolečkách není pro spaní v kempu nejvhodnější!

Na tábor odjedeme auty a můžeme je částečně využívat po celou dobu. Na cestu tam si každý vezme pouze batůžek s jídlem na cestu (zabezpečena je až večeře) a oddílové triko. Pokud dítě trpí nevolností, aplikujte před jízdou Kinedryl. Rozpočet tábora ovlivní doprava (první kemp je vzdálen cca 490 km), stravování a kempovné. Myslíme si, že jsme schopni za rozumných 2.500,- Kč nabídnout 7 dní v zahraničí a to včetně ubytování, stravování a dopravy (bez pojištění).

Rádi bychom, aby na tábor jeli všichni kluci školního věku, kteří celoročně do oddílu chodí a užili si tuto nenáročnou řeku. Účast na putovním táboře je sice limitována omezenou kapacitou našich lodí, nicméně v případě většího zájmu půjčíme další lodě, popřípadě pojedeme na raftu. Jinak nechceme v účasti nikoho omezovat, proto nejsou vypsány žádné podmínky účasti.  Nicméně chceme, aby plavčík s námi absolvoval aspoň jednu plavbu na vodě (v podstatě kdykoli (i v předchozích letech) – chceme ověřit, že se na vodě v základě nebojí a to na území republiky, nikoli 500 km od domova řešit co s nevodákem).

Věříme, že to bude pro každého zážitek, na který budou rádi vzpomínat, proto je prosím podpořte (případně trochu zatlačte) a nevyčleňujte je z kolektivu těch, co pojedou. Případnou nejistotu zda to zvládnou, Vám pomůžeme rádi rozptýlit – stačí se na cokoli zeptat a vysvětlíme vše. Pokud budete mít jakýkoli jiný dotaz, informujte se co nejdříve v době schůzek ve středu nebo telefonicky na číslech: Datel – 604318285 , Džin – 604339581.

Pokud se chcete zeptat: „Zvládne to i ten můj kluk?“… naše odpověď je jasná předem…. „Ano, zcela určitě.“

Pokyny k platbám

Za tábor vybíráme zálohu ve výši 500,- za osobu a tábor a to do 10.6.2020, doplatek chceme již chceme vše uhradit nejpozději do 30.6.2020, dejte nám tímto šanci mít o účastnících jasno s dostatečným předstihem a neřešit platby v týdnu před začátkem, kdy budeme v práci i v přípravách táborů finišovat.

Číslo účtu je: 2500244481/2010. Pro správnou identifikaci platby při odeslání každé platby je třeba zadat následující informace:

  1. Variabilní symbol – uvádějte rodné číslo vašeho dítěte. Toto číslo máme uvedeno v registraci, popřípadě umožní identifikaci dle přihlášky.
  2. Specifický symbol: 0720    („Slovensko/Česko“)
  3. Zpráva pro příjemce – pro jistotu uveďte přezdívku či jméno, za koho platíte.

 

Prosím, připište k Potvrzení o bezinfekčnosti případnou adresu a telefonní číslo, kde budete během tábora k zastižení. Také připište případné zdravotní potíže a braní léků.

Děkujeme