Pilica 2022

Putovní tábor – kluci: 23. – 30. 7. Pilica (Polsko)  !!

Letošní tábor jsme dlouze zvažovali, kam se vypravit a vzhledem k opadu COVID opatření a situaci dlouhodobého sucha, kdy vody je pramálo a koryta českých řek vyschla až na úroveň pouštní stezky, rozhodli jsme se zvolit jistotu zásoby vody. Pojedeme opět do zahraničí. Naším cílem je po šesti letech opět poklidná Pilica v Polsku. Proč právě tam?

1) Jedná se jednu z nejkrásnějších řek v Evropě (krásné písčité pláže a čistá voda)
2) Vodácky nenáročná, i když zajímavá (mělká řeka s písečným dnem, vhodné pro malé děti, koupačka, minimum překážek v řečišti)
3) Jistota dostatku vody (celoročně sjízdná na otevřených lodích pro začátečníky)
4) Chceme nabídnout něco nevšedního, vzít děti za hranice všední plavby po přeplněných kempech na dvou sjízdných prázdninových řekách v Česku.

Hlásit se můžete tradičně pomocí formuláře .

Aktuálně nahlášení účastníci (maximální limit dle počtu míst na lodích – 28, víc nedokážeme naložit)
(seznam se neaktualizuje automaticky, budu doplňovat přihlášené jak budu stíhat)

Jméno:
1. Datel
2. Džin
3. Digger
4. Candát
5. Kámen
6. Tarbas
7. Šotek
8. Aladin
9. Lodník
10. Hvězdář
11. Užovka
12. Cvrček
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.

Sraz na tábor je v sobotu 23.7. v 9:00 hod u klubovny. Návrat v sobotu 30.7. v odpoledních hodinách odhadujeme cca v 19 hod. V ceně tábora je zahrnuto i cestovní zdravotní pojištění pro Polsko. Je naprosto nezbytné, aby každý měl s sebou tyto doklady: CESTOVNÍ PAS, PRŮKAZ POJIŠTĚNCE, POTVRZENÍ O BEZINFEČNOSTI a Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte. Kontrola a vybrání těchto dokladů zdravotníkem tábora proběhnou ještě před odjezdem. Pro přespání potřebujeme stany, budeme průběžně zajišťovat a rozdělovat podle přihlášených.

Seznam věcí pro pobyt na táboře:

Svačinu, oběd a pití na první den v batůžku
mýdlo, šampon, ručník,zubní pasta, kartáček
toaletní papír, opalovací krém (vyšší faktor), Fenistil, sprej proti klíšťatům, repelent
sluneční brýle, pokrývka hlavy
ponožky, spodní prádlo, plavky
trička, triko s dl. rukávem, šusťáková souprava, teplejší mikina
kalhoty, kraťasy, pláštěnka,
Oddílové triko – na cestu,
kapesníky, balení papírových kapesníků, utěrka,
boty do vody (s pevnou patou, žádné žabky nebo holiny)
sportovní boty, sandále
spací pytel, karimatka
pádlo, plovací vesta (půjčíme),
ešus (3 díly), příbor (lžíce)
láhev na vodu = 1,5 l
psací potřeby, Lodní deník, KPZ, baterka, svíčky, zápalky,
kapesní nůž, uzlovačka
Junácká stezka – kdo má,
kapesné max 50 – 80 PLN
karimatka (křesílko) na sezení venku

Věci se MUSÍ VEJÍT do uzavíratelné konve, barelu nebo loďáku, poplujeme s věcmi na vodě. Nedávejte s sebou dětem na tábor nic zbytečného, zejména elektroniku – hrozí ztracení, namočení, nebo jiná forma destrukce, beztak tam nebude kde nabíjet; při společném pobytu se pravděpodobně nejméně jednou na každou věc šlápne).

Na tábor odjedeme auty, a třebaže se s nimi nevracíme, nebudeme je využívat po celou dobu, předpokládáme, že je odvezeme na polovinu cesty a v půlce týdne s nimi přejedeme do cíle plavby. Na cestu tam si každý vezme pouze batůžek s jídlem na cestu (zabezpečena je až večeře) a oddílové triko. Pokud dítě trpí nevolností, aplikujte před jízdou Kinedryl. Rozpočet tábora ovlivní doprava (řeka je vzdálená cca 450 km), stravování, pojištění (cena bude obsahovat cestovní pojištění pro Polsko) a kempovné (nečekáme, že bude vysoké). Myslíme si, že jsme schopni za rozumných 3.200,- Kč nabídnout 6 dní v zahraničí a to včetně ubytování, stravování, dopravy a pojištění.

Rádi bychom, aby na tábor jeli všichni kluci i holky školního věku, kteří celoročně do oddílů chodí a užili si tuto nenáročnou řeku. Účast na putovním táboře je sice limitována omezenou kapacitou našich lodí, nicméně v případě většího zájmu půjčíme další lodě, popřípadě pojedeme na větší P550. Jinak nechceme v účasti nikoho omezovat, proto nejsou vypsány žádné podmínky účasti.  Věříme, že to bude pro každého zážitek, na který budou rádi vzpomínat, proto je prosím podpořte (případně trochu zatlačte) a nevyčleňujte je z kolektivu těch, co pojedou. Případnou nejistotu zda to zvládnou, Vám pomůžeme rádi rozptýlit – stačí se na cokoli zeptat a vysvětlíme vše. Pokud budete mít jakýkoli jiný dotaz, informujte se co nejdříve v době schůzek ve středu nebo telefonicky na číslech: Datel – 604318285 , Džin – 604339581.

Pokud se chcete zeptat: „Zvládne to i ten můj kluk? Ta moje cácorka?“… naše odpověď je jasná předem…. „Ano, zcela určitě.“

Pozn. vzhledem k aktuální bezpečnostní situaci je jistá pravděpodobnost, že Polsko nebudeme považovat za bezpečnou destinaci, v tom případě tábor NEBUDEME RUŠIT, ale odjedeme do bezpečnějších končin v ČR (prostě místo na východ, spíš na západ) …  ale nemalujme čerta na zeď. Každopádně jsme si vědomi, že jsou zde tato rizika a Vy počítejte, že s nimi počítáme!

Pokyny k platbám za jednotlivé tábory

Za tábory vybíráme poplatek 3.200,- za osobu. Je vždy třeba uhradit nejpozději do 9. 7. 2022, dejte nám tímto šanci mít o účastnících jasno s dostatečným předstihem a neřešit platby v týdnu před začátkem, kdy budeme v práci i v přípravách táborů finišovat.

Číslo účtu je: 2500244481/2010. Pro správnou identifikaci platby při odeslání každé platby je třeba zadat následující informace:

  1. Variabilní symbol – uvádějte rodné číslo vašeho dítěte. Toto číslo máme uvedeno v registraci, popřípadě umožní identifikaci dle přihlášky.
  2. Specifický symbol: 0722
  3. Zpráva pro příjemce – pro jistotu uveďte přezdívku či jméno, za koho platíte.

Prosím, připište k Potvrzení o bezinfekčnosti případnou adresu a telefonní číslo, kde budete během tábora k zastižení. Také připište případné zdravotní potíže a braní léků.

Děkujeme