Pilica 2022

Putovní tábor – kluci: 23. – 30. 7. Pilica (Polsko)  !!

Aktuálně

Po rekordně dlouhém přejezdu do Olomouce jsme po zbytek trasy už cestovali rychle a před sedmou hodinou jsme dosáhli cíle v Koniecpolu, kde jsme se utábořili.

V neděli jsme si hrábli a najeli podle Šotkova vodního kilometromeru 20,3 km a zakempovali na louce u Modly. Majitel se nechal uchlácholit jedním Kozlem a v pondělí jsme si dali už jen 8 km do Maluszyna. Je pekelně, takže koupání je za odměnu

V úterý ráno po posílení kakaem a sladkým pečivem rychle balíme,aby to bylo za sucha a dnešní jízda bude v dešti. Ale k večeru už se má vypršet a postavíme opět bez deště.

Ale nakonec to bylo jen pár kapek a dojeli jsme skoro do Krzetowa a upíchli se v ekocentru. (To je tak, když nemáš na opravu chatek z překližky a azbestu – začni tomu říkat ekocentrum). Máme naštěstí svoje stany a díky nim super slevu.

Ve středu nijak zvlášť nespěcháme, jedeme jen na Biely Brzeg, kde jsme tábořili před šesti lety.

Vody teče málo , je znatelný podstav a tak možná další úsek bude obtížně jetelný. Ale zatím jsme projížděli. Cestou byly dva přepady a občas potkáte v řece něco, co by v Čechách zažít nešlo.

Ve čtvrtek nás čeká přejezd do Przedborze, kde jdeme do civilizace. Jednak na oběd do restaurace a pak do Biedronky utrácet (obvykle za brambůrky a bonbóny). A tam se ukáže jestli se dá jet i dál.

Do Przedborze jsme se dostali celkem na pohodu … Jde se na pizzu…

Pokračujeme dalších 3,5 km , kempujeme na levém břehu v divočině. K večeři mažeme bulky se sýrem a salámem. Zítra se posuneme do Placowky, kde je přístaviště a civilizace.

Ráno jsme stáhli auta z Maluszyna do Placowky a dali si müsli s mlékem a čajem. Na dnešních 16km se bude vláknina hodit.

Moc to opravdu neřeklo, ale nakonec jsme dopluli do cíle. Cestou ještě závěrečný úsek s lovením stříbra z řeky. Na cestě jelení pastička.

Na konci plavby jsme všechno naházeli na vlek a jde se vařit guláš. A i na Pilice nás našel Neptun a máme novou přezdívku pro Miloše. Ode dneška je Tesák.

V sobotu ráno budil Ringo, Lucinka a tradiční žvanilové Křeček, Zajda, Miloš, Mečoun, Medvěd…. Tak si šli zaběhat a do řeky. Na osmou balíme a jdeme na čaj do agrotyristiczneho centra. Nejpozději v devět chceme vyjíždět s plánem cestou koupit čerstvou snídani, oběd asi v Lošticích a nejlépe v pět u klubovny, když to pěkně pojede.

Nakonec to přes Polsko jelo všelijak, cesta se protáhla na 8 hodin , ale o půl sedmé byly všichni u klubovny.

(oběd v Lošticích)

Závěrečné Ahoj zaznělo před klubovnou krátce po sedmé.

Letošní tábor jsme dlouze zvažovali, kam se vypravit a vzhledem k opadu COVID opatření a situaci dlouhodobého sucha, kdy vody je pramálo a koryta českých řek vyschla až na úroveň pouštní stezky, rozhodli jsme se zvolit jistotu zásoby vody. Pojedeme opět do zahraničí. Naším cílem je po šesti letech opět poklidná Pilica v Polsku. Proč právě tam?

1) Jedná se jednu z nejkrásnějších řek v Evropě (krásné písčité pláže a čistá voda)
2) Vodácky nenáročná, i když zajímavá (mělká řeka s písečným dnem, vhodné pro malé děti, koupačka, minimum překážek v řečišti)
3) Jistota dostatku vody (celoročně sjízdná na otevřených lodích pro začátečníky)
4) Chceme nabídnout něco nevšedního, vzít děti za hranice všední plavby po přeplněných kempech na dvou sjízdných prázdninových řekách v Česku.

Hlásit se můžete tradičně pomocí formuláře do 5. 7. 2022. (ukončeno)

Aktuálně nahlášení účastníci (maximální limit dle počtu míst na lodích a autech  – 25, víc nedokážeme dovést a naložit)
(seznam se neaktualizuje automaticky, budu doplňovat přihlášené jak budu stíhat)

Jméno:
1. Datel
2. Džin
3. Digger
4. Candát
5. Kámen
6. Šotek
7. Rohlík
8. Aladin
9. Hvězdář
10. Užovka
11. Medvěd
12. Křeček
13. Šipka
14. Karas
15. Miloš
16. Zajda
17. Delfy
18. Lucinka
19. Kamínek
20. Mečoun

Sraz na tábor je v sobotu 23.7. v 9:00 hod u klubovny. Návrat v sobotu 30.7. v odpoledních hodinách odhadujeme cca v 19 hod. V ceně tábora je zahrnuto i cestovní zdravotní pojištění pro Polsko. Je naprosto nezbytné, aby každý měl s sebou tyto doklady: CESTOVNÍ PAS, PRŮKAZ POJIŠTĚNCE, POTVRZENÍ O BEZINFEČNOSTI a Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte. Kontrola a vybrání těchto dokladů zdravotníkem tábora proběhnou ještě před odjezdem. Pro přespání potřebujeme stany, budeme průběžně zajišťovat a rozdělovat podle přihlášených.

Seznam věcí pro pobyt na táboře:

Svačinu, oběd a pití na první den v batůžku
mýdlo, šampon, ručník,zubní pasta, kartáček
toaletní papír, opalovací krém (vyšší faktor), Fenistil, sprej proti klíšťatům, repelent
sluneční brýle, pokrývka hlavy
ponožky, spodní prádlo, plavky
trička, triko s dl. rukávem, šusťáková souprava, teplejší mikina
kalhoty, kraťasy, pláštěnka,
Oddílové triko – na cestu,
kapesníky, balení papírových kapesníků, utěrka,
boty do vody (s pevnou patou, žádné žabky nebo holiny)
sportovní boty, sandále
spací pytel, karimatka
pádlo, plovací vesta (půjčíme),
ešus (3 díly), příbor (lžíce)
láhev na vodu = 1,5 l
psací potřeby, Lodní deník, KPZ, baterka, svíčky, zápalky,
kapesní nůž, uzlovačka
Junácká stezka – kdo má,
kapesné max 50 – 80 PLN
karimatka (křesílko) na sezení venku

Věci se MUSÍ VEJÍT do uzavíratelné konve, barelu nebo loďáku, poplujeme s věcmi na vodě. Nedávejte s sebou dětem na tábor nic zbytečného, zejména elektroniku – hrozí ztracení, namočení, nebo jiná forma destrukce, beztak tam nebude kde nabíjet; při společném pobytu se pravděpodobně nejméně jednou na každou věc šlápne).

Na tábor odjedeme auty, a třebaže se s nimi nevracíme, nebudeme je využívat po celou dobu, předpokládáme, že je odvezeme na polovinu cesty a v půlce týdne s nimi přejedeme do cíle plavby. Na cestu tam si každý vezme pouze batůžek s jídlem na cestu (zabezpečena je až večeře) a oddílové triko. Pokud dítě trpí nevolností, aplikujte před jízdou Kinedryl. Rozpočet tábora ovlivní doprava (řeka je vzdálená cca 450 km), stravování, pojištění (cena bude obsahovat cestovní pojištění pro Polsko) a kempovné (nečekáme, že bude vysoké). Myslíme si, že jsme schopni za rozumných 3.200,- Kč nabídnout 6 dní v zahraničí a to včetně ubytování, stravování, dopravy a pojištění.

Rádi bychom, aby na tábor jeli všichni kluci i holky školního věku, kteří celoročně do oddílů chodí a užili si tuto nenáročnou řeku. Účast na putovním táboře je sice limitována omezenou kapacitou našich lodí, nicméně v případě většího zájmu půjčíme další lodě, popřípadě pojedeme na větší P550. Jinak nechceme v účasti nikoho omezovat, proto nejsou vypsány žádné podmínky účasti.  Věříme, že to bude pro každého zážitek, na který budou rádi vzpomínat, proto je prosím podpořte (případně trochu zatlačte) a nevyčleňujte je z kolektivu těch, co pojedou. Případnou nejistotu zda to zvládnou, Vám pomůžeme rádi rozptýlit – stačí se na cokoli zeptat a vysvětlíme vše. Pokud budete mít jakýkoli jiný dotaz, informujte se co nejdříve v době schůzek ve středu nebo telefonicky na číslech: Datel – 604318285 , Džin – 604339581.

Pokud se chcete zeptat: „Zvládne to i ten můj kluk? Ta moje cácorka?“… naše odpověď je jasná předem…. „Ano, zcela určitě.“ Nicméně neradi bychom někomu udělali peklo z celého týdne proto, že chce odjet nutně domů – my k tomu nebudeme mít příležitost, kapacitu a ani vůli 🙂

Pozn. vzhledem k aktuální bezpečnostní situaci je jistá pravděpodobnost, že Polsko nebudeme považovat za bezpečnou destinaci, v tom případě tábor NEBUDEME RUŠIT, ale odjedeme do bezpečnějších končin v ČR (prostě místo na východ, spíš na západ) …  ale nemalujme čerta na zeď. Každopádně jsme si vědomi, že jsou zde tato rizika a Vy počítejte, že s nimi počítáme!

Pokyny k platbám za jednotlivé tábory

Za tábory vybíráme poplatek 3.200,- za osobu. Je vždy třeba uhradit nejpozději do 9. 7. 2022, dejte nám tímto šanci mít o účastnících jasno s dostatečným předstihem a neřešit platby v týdnu před začátkem, kdy budeme v práci i v přípravách táborů finišovat.

Číslo účtu je: 2500244481/2010. Pro správnou identifikaci platby při odeslání každé platby je třeba zadat následující informace:

  1. Variabilní symbol – uvádějte rodné číslo vašeho dítěte. Toto číslo máme uvedeno v registraci, popřípadě umožní identifikaci dle přihlášky.
  2. Specifický symbol: 0722
  3. Zpráva pro příjemce – pro jistotu uveďte přezdívku či jméno, za koho platíte.

Prosím, připište k Potvrzení o bezinfekčnosti případnou adresu a telefonní číslo, kde budete během tábora k zastižení. Také připište případné zdravotní potíže a braní léků.

Děkujeme