Putovní Polsko 2024

Putovní tábor Polsko – kluci a holky: 27. 7. – 03. 8.  Warta (Bobr / Kwisa)   !!

Putovní tábor Polsko nás opět vysoce pravděpodobně povede do zahraničí (záleží jen na stavu vody), nakonec zvolíme řeku s jistotou zásoby vody a vyhneme se komerčně profláknutým řekám, kde je prostředí opilecké a příliš se nám tam se skauty a skautkami nechce. To jsou zásadní důvody, proč pravděpodobně pojedeme opět na Wartu, kterou jsme zkusili v roce 2018 a pro nepřízeň počasí jsme sjeli jen kousek a nebo vybereme o něco bližší Kwisu nebo Bóbr (ty jsou kousek od hranic a sjízdné po celé prázdniny). Pokud se zásadně nezmění hydrologická situace, jsou cílové řeky odsouhlasené, termín se nebude měnit a zveřejňujeme odhad ceny. Co si od polských řek slibujeme:

1) Krásné řeky (čistá voda, žádný komerční provoz)
2) Vodácky nenáročné, vhodné pro každého, i tak zajímavé
3) Vysoká pravděpodobnost dostatku vody (celoročně sjízdné řeky na otevřených lodích)
4) Chceme nabídnout něco nevšedního, vzít děti za hranice všední plavby po přeplněných kempech na dvou sjízdných prázdninových řekách v Česku.

Důležité: Tábor je putovní, vezeme věci s sebou v lodích v barelech, konvích a loďácích! Auta nám jistí cestu a slouží jako záchytná místa podél toku, možná povezou stany a spacáky (upřesníme).

Hlásit se můžete tradičně na formuláři ZDE  do 1. 7. 2024 nebo do naplnění kapacity 30 míst na lodích.

Aktuálně nahlášení účastníci (maximální limit dle počtu míst na lodích a autech – 30+1)
(seznam se neaktualizuje automaticky, budu doplňovat přihlášené jak budu stíhat – stav k 29. 1. 2023)

Jméno:
1. Džin 16. Sunny
2. Candát 17. Panda
3. Tarbas 18. Šipka
4. Ambulák 19. Vlkouš
5. Džína 20. Falcon
6. Digger 21. Cvrček
7. Cejn 22. Užovka
8. Ronja 23. Kulík
9. Kraken 24. Pstruh
10. Racek 25. Kamínek
11. Kiwi 26.
12. Hvězdář 27.
13. Aladin 28.
14. Artemis 29.
15. Smíšek 30.

Sraz na tábor je v sobotu 27.7. v 9:00 hod u klubovny. Návrat v sobotu 3.8.2024 v odpoledních hodinách odhadujeme cca v 19 hod. Je naprosto nezbytné, aby každý měl s sebou tyto doklady: CESTOVNÍ PAS, PRŮKAZ POJIŠTĚNCE, POTVRZENÍ O BEZINFEČNOSTI a Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte, zdravotní pojištění. V ceně tábora NENÍ zahrnuto cestovní zdravotní pojištění pro Polsko a každý z účastníků si jej musí sjednat. Kontrola a vybrání těchto dokladů zdravotníkem tábora proběhnou ještě před odjezdem. Pro přespání potřebujeme stany (nějaké skladné), budeme průběžně zjišťovat kdo má k dispozici a rozdělovat podle přihlášených. Pro věci potřebujeme vodácký vodotěsný barel, konev nebo lodní pytel.

Seznam věcí pro pobyt na táboře:

Svačinu, oběd a pití na první den v batůžku
mýdlo, šampon, ručník, zubní pasta, kartáček
toaletní papír, opalovací krém (vyšší faktor), Fenistil, sprej proti klíšťatům, repelent
sluneční brýle, pokrývka hlavy
ponožky, spodní prádlo, plavky
trička, triko s dl. rukávem, šusťáková souprava, teplejší mikina
kalhoty, kraťasy, pláštěnka,
Oddílové triko – na cestu,
kapesníky, balení papírových kapesníků, utěrka,
boty do vody (s pevnou patou, žádné žabky nebo holiny)
sportovní boty, sandále
spací pytel, karimatka
pádlo, plovací vesta (půjčíme),
ešus (3 díly), příbor (lžíce)
láhev na vodu = 1,5 l
psací potřeby, Lodní deník, KPZ, baterka, svíčky, zápalky,
kapesní nůž, uzlovačka
Junácká stezka – kdo má,
kapesné (PLK – občas budeme projíždět civilizací, bude šance koupit si nanuka nebo nějaký ten bonbon)
karimatka (křesílko) na sezení venku

Věci by měly být umístěny ve vodáckém vodotěsném barelu, konvi nebo lodním pytli. Sice pojedeme se vzdálenou podporou aut (auta), ale ne vždy bude možné se k autu dostat. Nedávejte proto s sebou dětem na tábor nic zbytečného.

Na tábor odjedeme auty, na cestu si každý vezme pouze batůžek s jídlem na cestu (zabezpečena je až večeře) a oddílové triko. Pokud dítě trpí nevolností, aplikujte před jízdou Kinedryl. Rozpočet tábora ovlivní doprava, stravování, a v několika případech i kempovné (zatím víme o dvou kempech, další dvě tábořiště jsou bezplatná). Propočetli jsme to a myslíme si, že jsme schopni za rozumných 4.000,- Kč nabídnout 6 dní v zahraničí a to včetně ubytování, stravování a dopravy.

Rádi bychom, aby na tábor Polsko mohli jet všichni kluci a holky školního věku, kteří celoročně do oddílů chodí. Nechceme v účasti nikoho omezovat, nejsou vypsány žádné zásadní podmínky účasti, nicméně nevezmeme nikoho, kdo s námi na vodě aspoň dvakrát nesplul žádnou řeku. Účast na putovním táboře je limitována omezenou kapacitou našich lodí, v případě většího zájmu musíme přihlédnout k plnění skautských dovedností na vodě (Nováček, Plavčík), docházce a zejména docházce na vodních výpravách. Proto každého nahlášeného účastníka budeme prověřovat na akcích na vodě, zejména u nováčků chceme mít jistotu, že se vody nebojí. Chceme se vyhnout tomu, že bychom někomu udělali peklo z celého týdne, protože chce odjet nutně domů – my k tomu nebudeme mít příležitost, kapacitu a ani vůli 🙂

Věříme, že to bude pro každého zážitek, na který budou rádi vzpomínat. Rodiče pouze žádáme, aby zvážili samostatnost svých dětí a posudili jak zvládali dosavadní tábory – drobné popotahování večer zvládáme, ale neradi bychom zjistitli, že vezeme někoho, kdo je poprvé v létě bez maminky a chudák/chuděrka prořve celý večer :). Pokud budete mít jakýkoli jiný dotaz, informujte se co nejdříve v době schůzek ve středu nebo telefonicky na čísle: 604 339 581 (Džin).

Fotky roku 2018:

 

Pokyny k platbě za tábor Polsko

Za tábor budeme vybírat poplatek 4.000,- za osobu. Je třeba uhradit nejpozději do 9. 7. 2024, až poté, co bylo Vaše dítě zapsáno na seznam účastníků. Včasnou platbou nám dejte šanci mít o účastnících jasno s dostatečným předstihem a neřešit platby v týdnu před začátkem, kdy budeme v práci i v přípravách táborů finišovat.

Číslo účtu je: 2500244481/2010. Pro správnou identifikaci platby při odeslání každé platby je třeba zadat následující informace:

  1. Variabilní symbol – uvádějte rodné číslo vašeho dítěte. Toto číslo máme uvedeno v registraci, popřípadě umožní identifikaci dle přihlášky.
  2. Specifický symbol: 2403
  3. Zpráva pro příjemce – pro jistotu uveďte přezdívku či jméno, za koho platíte.

Prosím, připište k Potvrzení o bezinfekčnosti případnou adresu a telefonní číslo, kde budete během tábora k zastižení. Také připište případné zdravotní potíže a braní léků.

Děkujeme