Výlet k Vifce

místo konání: Martinice u Proseče

datum konání akce: 2. – 4. června 2017

vedoucí akce: Vifka

vedoucí: Džína, Kukačka, Drnďa

zúčastnily se: Světluška, Čirůvka, Pinky, Dino, Myška, Justýnka, Anička

 

Popis akce:

V pátek v 16.00 jsme měly sraz u klubovny, kde jsme naložily věci, jídlo a bagáž. Rozdělily jsme se do dvou aut a vyrazily jsme směr Chrudim-Chrast-Proseč až do Martinic, kde má Vifka chatu. Po příjezdu jsme vyložily všechny věci, řekly jsem si, jak to na chatě funguje a starší holky si postavily na zahradě stan. Před tím než se postavil stan, tak naběhlo na zahradu komando ve složení Kukačka a Vifka, každá se svojí sekačkou a začalo zvelebování zahrady pro postavení stanu a hraní her.

v1v2

Po zabydlení jsme hrály venku hry (ringo, schovku). K večeři jsme měly jídlo z vlastních zdrojů z domova od maminek. Dokud bylo světlo, byly jsme celou dobu venku. Následovala večerka, kde mladší holky a nováčci spaly v chatě a starší holky ve stanu.

V sobotu po budíčku následovala Kukačkou vedená krátká rozcvička na zahradě a krátký běh po okolí. Snídaně byla sladká v režii maminčiných dobrot. Po snídani jsme se naskládaly do auta a vyrazily jsme na výlet do Toulovcových maštalí. Abychom měly dostatek sil na skály, dojely jsme až do Budislavy. Prvním cílem byla skála s názvem Hrad, všechny jsme na ni pěkně vylezly a užily si rozhledu do okolí. Nikdo se nebál. Pokračovaly jsme dál do nitra maštalí a viděly jsme a dostatečně prolezly Oslí chodbu a Františkovu mohylu až jsme došly k našemu dnešnímu cíli – Maštalnímu městu. Zde byly rozmístěny lístečky s čísly a každá měla za úkol nasbírat co největší součet. Protože se hra líbila, hned jsme ji zopakovaly. Po odehrání her jsme si daly svačinu a vyrazily zpět k autu. Celou dobu jsme si libovaly, jak je nám ve skalách příjemně, protože teploty atakovaly hranici 30 stupňů.

v3av5a

Na pozdní oběd jsme se vrátily zpátky na chatu, k obědu byl hovězí vývar a řízky. Po obědě a chvilce osobního volna jsme si vzaly plavky a vyrazily do nedaleké vodní nádrže na koupačku. Ty otužilejší z nás si zaplavaly (nádrž je průtočná a voda teče z lesa), vyblbly se ve vodě, a ty, které do vody nevlezly, je ze břehu popichovaly a radily, co ještě ve vodě můžou dělat.

v7v10a

Následoval návrat na chatu, svačina a krátký výlet po okolí, se zastávkou na nanuka v místní hospůdce. Po návratu bylo osobní volno, večeře (vajíčková pomazánka), společenské hry a večerka.

v14v11

V neděli po budíčku následovala rovnou snídaně, opět co maminky napekly. Zabalily jsme si svačinu na dopoledne a vyrazily jsme na 6-ti kilometrový výlet na nedalekou rozhlednu Terezku. Bohužel se Terezka opravovala, takže jsme si pročetly informační tabule a zahrály si vědomostní hru. Při odpočinku jsme si daly svačinu a vyrazily zpátky přes les na chatu. Po návratu následovalo balení a příprava oběda (hovězí vývar a špagety s masovou směsí).

v8

Po obědě jsme dobalily věci, uklidily chatu a zahradu, naložily všechnu bagáž a sebe do aut a vyrazily domů.

Výlet byl podpořen z dotačního titulu města Pardubic „Program podpory volného času“

pce_konik

 

You may also like...

Napsat komentář