Zprávy z Rožnova

V pátek vyrazily dvě skupiny. Jedna skupina (pro jednoduchost ji říkejme skupina A), jela od klubovny autem v 15:00, ve kterém měla naložené boby, spacáky a jídlo. Skupina (B) jela vlakem a měla sraz na nádraží ČD v 16:05. Po celou dobu byly obě skupiny ve spojení a skupina A kontrolovala, jestli nebude muset auto vyrazit někam na záchranu skupiny B. Vše ale dobře dopadlo a skupina A i B dorazily dle plánu na chatu v Dolní Bečvě. Co nás překvapilo, bylo, že nemáme celou chatu a v jakém je technickém stavu. Venku zima a v části chaty celkem profukovalo. V tu dobu ale již 4 skupiny dovezli v pořádku dračí vejce, které museli hlídat již z Pardubic. Stačili jsme připravit základ na zítřejší vaření čínského jídla jako velký úkol na NAVIGAMUS 2018 a šli spát.Dolní Bečva 01

Druhý den ráno jsme se po snídani oblékli a připravili na výstup na posvátnou horu (Radhošť). Na této hoře se měl vylíhnout drak z vejce, které si družina nesla opravdu opatrně ve svých čepicích, šálách a batohu. Po cestě na vrchol ohrožovali vejce lovci, představované admiralitou.

Dolní Bečva 04Dolní Bečva 02

Samozřejmě, že v rámci ochrany a útoků nebyl jednoduchý systém. Nad ním bděl Budha představovaný Delfy, která všechny mrtvé nejdříve poučila a pak oživila. Do celého vyváženého systému ještě vstupoval Pán chaosu, kterého představoval Candát se svým nezapomenutelným způsobem přístupem k pravidlům. Nakonec se tedy podařilo vše, co jsme měli v plánu.

1)      Vystoupat na horu v plném počtu

2)      Donést jen 2 vejce a zbylé dvě zničit

3)      Stihnout otevřenou restauraci pod vrcholem a dát si teplou polévku

4)      A nakonec – nechat vylíhnout ze zbylých vajec draka.

Dolní Bečva 15Dolní Bečva 17

Pak už to byl jen jednoduchý úkol. A to sjet na saních a bobech dolů k chatě v čase, který byl jen zlomkem toho, za který jsme vystoupali na vrchol. A to se nepovedlo. Tak přišly na řadu baterky a za jejich světla a svitu měsíce jsme se všichni dostali bezpečně na chatu. Dokonce jsme po cestě viděli i ohňostroj.

Dolní Bečva 18

Po návratu na chatu, začal Sumec vařit čínské jídlo jako večeři. Nakonec to dopadlo úplně perfektně a všichni si pochutnali na večeři o dvou chodech.

Dolní Bečva 10Dolní Bečva 11

Po večeři začala závěrečná hra – nakrmení draka. Ty družiny, které přišly o vejce, se přidaly k jiným družinám a všichni dohromady začali pomocí základních surovin shánět jídlo pro draka, o kterého se starali. Nakonec se ukázalo, že ani jedna skupina neuživí svého draka a tak musí jednoho obětovat a jednoho uživit. Stačilo se jen domluvit mezi sebou. Nakonec se to povedlo a protože již bylo hodně hodin, šli všichni spát.

Ráno jsme se pořádně vyspali, lehce posnídali, uklidili, a dali si brzký oběd na dlouhou cestu. Skupina B vyrazila v 11 hodin na autobus a skupina A uklidila a předala chatu. Pak také odjela s plným autem směr Pardubice.

Dolní Bečva 19

Všichni se v pořádku vrátili a doma dosušili a vyprali všechny potřebné věci.

Na příští rok sháníme jiné ubytování v této lokalitě. Ještě je co projít a vidět v horách, které jsme tento rok navštívili.

Ahoj Datel

Výlet byl podpořen z dotačního titulu města Pardubic „Program podpory volného času“

pce_konik

You may also like...

Napsat komentář