Strašidla 2017

Strašidla 2017
Jako již tradičně jsme se druhou lednovou sobotu vypravili na akci pořádanou 4. přístavem v Praze. Tentokráte jsme to nepojali jako masovou akci pro třicet dětí, ale při vytížení vedoucích a s ohledem na nastupující chřipkovou epidemii jsme se rozhodli posádky vybrat a jet tam pouze se soutěžními trojicemi nachystanými bodovat a hlavně se během závodu neztratit.
Holky dokázaly slepit jednu hlídku, kluci pak hned tři. Odjížděli jsme tentokráte v poklidu až po desáté, neměli jsme ambice navštěvovat žádné výstavy, expozice (dinosaury, lego, vláčky atd.), což oplakal zejména Sysel, který se na to těšil prý už od léta. Na nádraží jsme se sešli všichni kromě Datla, Šotka a Šipky, takže pouze Džína reprezentovala. Trochu to rozhodilo pečlivě nachystané hlídky, ať děláme, co děláme, tak nám jeden kluk a holka přebývá, ale to se nedá nic dělat, prostě jedeme a domů je přece nepošleme.
Hlídky a účastníci pro tento závod:
Kategorie A (nejmenší): Bobeš, Piloun, Aladin, (doplňuje Šimon)
Kategorie B (střední): Sysel, Vosák, Marlin; a druhá Rosňa, Šikula, Myška (doplňuje Drnďa)
Kategorie C (starší): Drobek, Nemo, Pampy
Daří se nám vysvětlit pokladní ČD, že i když nemáme tři dny předem zažádáno o hromadnou jízdenku, chceme hromadnou jízdenku. Vysvětluje nám pět minut výhody předchozí rezervace a za třicet vteřin nám tu hromadnou jízdenku stejně dala.
Bohužel je ve vlaku našlapáno, tak většina postává a posedává v uličce.