Klubovna

Naše krásná klubovna je zcela jistě nejstarším členem našeho oddílu, třebaže služebně je členem teprve od roku 1970. Byla postavena symbolicky 1911, v roce kdy A.B.Svojsík míří poznávat skautské hnutí do Anglie. Toho roku byl před Winternitzovymi mlýny postaven další nový jez s mostem a vodní elektrárnou od Františka Křižíka.

hydrovka_1

(zdroj: archiv Východočeského muzea)

Původní malebná podoba sice během minulého století prošla architektonickými změnami, přesto se však jedná o historickou krásnou budovu v centru Pardubic s vlastní duší, což cítíme zvláště my – stávající, ale i předchozí členové, kteří v ní za posledních 45 let na úpravách a opravách nechali několik hektolitrů potu a tisíce hodin práce.

Hydrovka_2

(zdroj: www.ipardubice.cz)

Umístění klubovny je ideální pro pořádání her v historickém centru města i blízkém parku na Špici. Navíc bývalým nátokem do hydroelektrárny, můžeme během několika málo minut vyplout na vodní hladinu řeky Chrudimky.

klubovna_5

Okolí klubovny sice rámují asfaltové silnice a parkoviště, nicméně trocha zeleně kolem se nám daří navzdory neustálemu poškozování a znečišťování živého plotu udržovat a pěstovat.

Interiér klubovny patří mezi naše chlouby, pod dohledem hlavního stavebního dozoru Dědy vznikla krásná iluze lodních podlaží, včetně lanoví, vše v krásném dřevěném obložení – jen se přijďte sami přesvědčit v době schůzek.

kluvbovna_4

V útrobách klubovny je i náš lodní park, posilovna, boulderová stěna, dílna – ve zkratce se jedná o srdce přístavu.